مدار صفر درجه

مدار صفر درجه عنوان مجموعه تلویزیونی است که توسط فیلم ساز آشنا با تاریخ و مباحث روانشناسی،استاد حسن فتحی کارگردانی شده بود وبا بازی بازیگران ممتاز به ویژه سید شهاب الدین حسینی به نمایش در آمده بود.پیام اصلی این مجموعه تلویزیونی در سکانسی  مخابره شد که قرار بود پلیس وطن پرست اعدام شود ولی قبل از اعدامش به مدت 15 دقیقه  در سالن زندان زبان به سخن می گشاید و موانع توسعه ایران زمین و واقعیت های تلخ مربوط به آن را تشریح وتبیین می نماید. آنجاست که می گوید چرا کشور ایران در مسیر مدرج توسعه ،صفرش یک نمی شود!چرا علیرغم همه تلاش ها ،کوشش ها و جنبش ها همیشه در مدار صفر درجه گرفتار است وتوان خروج از این نقطه را ندارد وقادر نیست در مسیر توسعه درجه صفرش را یک و درجه یک اش را  دو و درجه دو اش را سه و همینطور ادامه دهد تا به رتبه ای که شایسته اش است نایل آید ؟ چرا با این قدمت تاریخی ،پیشینه فرهنگی و شناسنامه بلند مدت ملی ؛ تاکنون نتوانسته است از مدار صفر درجه توسعه آزاد گردد و خود را در مکان یک و دو و سه و ... ببیند؟ چرا ؟ به نظر شما چرا ؟ لطفن نظر خود را منعکس نمایید.

/ 5 نظر / 67 بازدید
سهیل

سیر در مسیر مدرج توسعه،دانستن ریاضی می خواد که متاسفانه در ایران یافت نمی شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دانلود بازي رايگان

سلام.وبلاگ خوبي داريد. خسته نباشيد دوست داشتين يه سري به سايت ما هم بزنيد مي تونيد از مطالبش تو وبلاگتون بزاريد موفق باشيد

پیمان

اگرما در مسیر مدرج توسعه در مدار صفر درجه درجا میزنیم به این دلیل است که از آب وخرد و روشنی محرومیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (به پست نویسنده وبلاگ با عنوان آب ، خرد وروشنی توجه شود)

به نظر من این سریال را همه ایرانیان باید چندین وچند بار با دقت وتمرکز ببینند و راجع بش بحث و گفتگو کنند تا روح پیام فیلم را با تمام وجودشان لمس و درک نمایند.

محسن

وقتی ما در مسابقه توسعه ثبت نام نکرده ایم ،چطور انتظار دارید در مسیر مدرج شده توسعه صفرمان یک شود!!!! ماباید ابتدا با عضویت در سازمان تجارت جهانی آمادگی خود را برای شرکت در رقابت توسعه اعلام کنیم سپس ببینیم که در طیف مدرج توسعه در چه نقطه ای ایستاده ایم.به نظر ما اصلا در پیست مسابقه قرار نگرفته ایم تا بگوییم که در نقطه صفر آنقدر درجا زده ایم که برای خود مداری با نام صفر درجه درست کرده ایم!!!!!!!!!!!!!!!!![متفکر]