عیار سخن،عیار وب

سخن راندن نه بلکه سخن دانی عیاری دارد که انسان معتدل و معقول آن را در کنش های بیانی خود رعایت می کند. بزرگان سخن به جوانب این عیار پرداخته اند:

- آفت سخن،پرگویی است.

-آفت سخن،گزافه گویی است.

- بهترین گفتار،آن است که با کردار راست آید.

- بهترین سخن آن است که گوش از آن بیزار نباشد و ذهن و فهم از آن آزار نبیند.

و .......................................................................................................

موارد فوق که عیار سخن نیکو محسوب می شوند ،می توانند عیار وب نیکو نیز به حساب آیند. پس بر وبلاگ داران است که هر از چند گاهی وب خود را با عیار های فوق بسنجند و خود نمره دهند که وب شان تا چه اندازه عیارهای مزبور را رعایت می کند!

البته به عیارهای فوق،عیار نقدپذیری را نیز می شود اضافه کرد.عیاری که به نظر می رسد ،اگر صاحب سخن یا صاحب وب دارای سعه صدر باشند، سهل تر و سریع تر از دیگران سخن خود را اصلاح کنند و به سخن خویش زینت بخشند.

/ 9 نظر / 16 بازدید
سهیل

این یادداشت را می شود برای تمام وبلاگ نویسان ارسال کرد تا خود را ارزیابی کنند و نتیجه ارزیابی خود را به پرشین بلاگ بفرستند!!!!!

solmaz

ممنون مطلب جالبي بود ! به منم سر بزن ! با اجازه من لينکت ميکنم

رز

سلام خوبي؟ وب باحالي .خواستم بگم اگه دوست داري بازديدت بره بالا برو تو اين سايت وب لاگتو ثبت کن.چون خيلي تاثير داره. من و افراد زيادي هم وبلاگشون رو ثبت کردن و هر روز بهت سر ميزنن

سهیل

فرق بین سخن رانی و سخن دانی چیست؟

امیر مسعود

طبعا خود شما ارزیابی از وب خو داشته اید؟

محسن

آیا خود شما نقد پذیر هستید؟ واگه براتون زحمتی نیست راجبه نقدپذیری توضیحی بفرمایید..

نمايشگاه هاست hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran با تشکر[گل]

قرآن کتاب هدایت

سلام بر شما دوست عزیز و گرامی. ممنون از لطف شما که به وبنوشت بنده حقیر سر زدید. وبلاگ زیبا و پرمحتوا و قابل تأملی دارید. اگر مایل به تبادل لینک هستید خبر دهید. همواره موفق باشید و سربلند.

پیمان

با توجه به قول حافظ: یا سخن دانسته گوی ای مرد عاقل،یا خموش؛ می توان کفت که بین سخن دانی و عقلانیت یک ارتباط مستقیم برقرار است. سخن نادانسته نشان از کم خردی گوینده یا نویسنده دارد.اینطور نیست؟