آدم از خدای متعال چه خواست؟

حضرت آدم (ع) بعد از زمانی غیر قابل اندازه گیری در فردوس برین به معبد می رود و با خدای خود جملات زیر را در میان می گذارد:

برای زیستن دو قلب لازم است
قلبی که دوست بدارد، قلبی که دوستش بدارند
قلبی که هدیه کند
قلبی که بپذیرد
قلبی که بگوید
قلبی که جواب بگوید
قلبی برای من، قلبی برای انسانی که من می‌ خواهم
تا انسان را در کنار خود حس کنم...

اینگونه بود که دل خدای رحمان به رحم آمد و برای آدم همدمی آفرید!

/ 10 نظر / 50 بازدید
امیر علی

من میگم این بابا بزرگ ما یه پا شاعر بوده باور نمی کنید!! ببینید حتی با این شعراش دل خدا جون را هم به رحم آورده!!! ایولا بابا بزرگ ایولا (یواشکی:مث اینکه این هنگام از اون یکی پسرش بامداد کمک گرفته، عجب بابا بزرگ زرنگیه[گل])

مریم

سلام من رشته تحصیلی خودم رو خیلی دوست دارم و تموم کردم کارشناسی دارم و در کنارش از مطالعه از فلسفه اخلاق عرفان روانشناسی هم لذت میبرم. وقتی فردی نمیتوانیم کاری یا تغییری انجام دهیم مسلما گروهی سخت تر است و همه این تغییرات بستگی به خود فرد داره و راهی که انتخاب کرده و اینکه دوست داره آگاه و بهترین باشه یا اینکه جاهل و بدترین یعنی همرنگ جماعت باشد

تبلیغات بدون واسطه

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم درج آگهی در زمینه‌های استخدام و کاریابی، خرید، فروش و معامله املاک، آپارتمان، ویلا و خودرو و ... در ایستگاه 98 ایستگاه 98 سایتی است برای درج آگهی رایگان. http://istgah98.ir امیدوارم موفق باشین.

sivhf

دو انسان؟؟جالبه؟؟[گل]

lمهرزاد

دو انسان-دوقلب؟؟

سینا

دو قلی همسو که با ضرب آنگ هم بنوازند[گل]

سبلان

شاملو چه زیبا سروده نیازمندی زن و مرد را بیکدیگر

atefeh

???????????????????? ???? سخنان ناب دکتر هلاکویی ما آمده ایم در این دنیا زندگی کنیم من نمیتوانم 30 یا 40 سال از عمرم را نابود کنم به این بهانه که میخواهم آینده بهتری داشته باشم. مگر در آینده من میتوانم در یک روز به جایِ یک نهار دو تا نهار بخورم؟ یا به جایِ یک لباس، سه تا لباس رویِ هم بپوشم؟ بنابراین هیچ کس قرار نیست حال را خراب کند برایِ آینده بهتر. فقط قرار است ما کارِ لازم و ضروری را انجام دهیم. زندگی مقصد نیست زندگی یک راه است زندگی یک جاده است که باید تا آخرِ عمر در این جاده پیش برویم تا زمانیکه حذف شویم. ما به این دنیا نیامده ایم که تمامِ عمرمان را برایِ آینده درس بخوانیم و یا کار کنیم. اصل زندگی لذت بردن است... ما به این دنیا آمده ایم که زندگی کنیم. ما نیامده ایم در این دنیا که ماشین یا حمال باشیم. این اندیشه را به فرزندانمان انتقال دهیم. آموزه های دکتر هلاکویی

atefeh

دیدگاه گورخری از گورخری پرسیدم : تو سفیدی، راه راه سیاه داری؛ یا اینکه سیاهی، راه راه سفید داری؟ گورخر به جای جواب دادن پرسید: تو خوبی فقط عادت های بد داری، یا بدی و چندتا عادت خوب داری؟ ساکتی بعضی وقت ها شلوغ می کنی، یا شیطونی و بعضی وقتها ساکت میشی؟ ذاتا خوشحالی بعضی روزها ناراحتی، یا ذاتا افسرده ای و بعضی روزها خوشحالی؟ لباس هات تمیزن فقط پیراهنت کثیفه، یا کثیفن و شلوارت تمیزه؟! و من دیگه هیچ وقت از گورخرها درباره راه راهاشون چیزی نپرسیدم! ?? شل سیلور استاین دیدگاه گور خری در روانشناسی یعنی آدمها را مجموعه ای از ویژگیهای بد و خوب بدانیم. هیچکس بد مطلق و یا خوب مطلق نیست.

atefeh

?? ??⚜️??⚜️??⚜️??⚜️??⚜️?? بعضی از آدمها مثل یک آپارتمان هستند مبله ... شیک ... راحت اما دو روز که توش زندگی میکنی ، دلت تا سرحد مرگ میگیره بعضی آدمها مثل یه قلعه هستند ، خودت را می کشی تا بری داخلش ، بعد می بینی اون تُو هیچی نیست جز چند تا سنگ کهنه و رنگ و رو رفته اما ... بعضی ها مثل باغند میری تُو ، قدم میزنی ؛ نگاه میکنی عطرش رو بو می کشی ؛ رنگ ها رو تماشا میکنی میری و میری آخری در کار نیست به دیوار که رسیدی بن بست نیست میتونی دور باغ بگردی چه آرامشی داره ؛ همنفس بودن با کسیکه دلش دریاست و تو هرروز یه چیزی میتونی ازش یادبگیری چون روحش بزرگه الهي زندگیتون پر از اين آدما باشه ??⚜️??⚜️??⚜️??⚜️??⚜️??⚜️??